Watchmen – نگهبانان

Watchmen – نگهبانان

کمیک نگهبانان (Watchmen) که از آن به عنوان یکی از بهترین و موفق‌ترین کمیک‌ها در طول تاریخ یاد می‌شود بعد از در دست اقتباس قرار گرفتن در سال ۲۰۰۹، دوباره اقتباس شد ولی این بار در قالب یک سریال که در شبکه HBO شاهد پخش آن بودیم، HBO رسالت خود را در ساخت آثار عالی قبلا ثابت کرده است و با ساخت سریال نگهبانان به دست فردی چون لیندلوف دوباره نشان داد که این شبکه همتا ندارد. سریال نگهبانان شما را درگیر می‌کند و چیز قابل پیش بینی هم در آن وجود ندارد و شما اگر قبلا از داستان این کمیک اطلاع داشته باشید باید بدانید که داستان این سریال پس از کمیک را روایت می‌کند.

واچمن سریال به شدت خوبی است از هر نظری ولی از طرفی هم کاملا سلیقه‌ای است، در کل این سریال به جنگ بین قهرمانان و بدمن‌ها خلاصه نمی‌شود و جزئیات پیچیده‌تری دارد که باید آن را با دقت تماشا کنید. قبل از دیدن سریال، بهترین کار خواندن کمیک می‌باشد زیرا هم داستان وهم شخصیت‌ها را به خوبی خواهید شناخت و هم ارتباط بیشتری با داستان برقرار می‌کنید.

سریال داستان بعد از کمیک را روایت می‌کند جایی که دیگر قهرمانان به راحتی نمی‌توانند فعالیت کنند و همه چیز به دست پلیس کنترل می‌شود…